top
logo

PartnerzyO klubie Drukuj Email

Integracyjny Klub Sportowy ÔÇ×ATAKÔÇŁ powsta┼é w listopadzie 1998 r., od osiemnastu lat prowadzi dzia┼éalno┼Ť─ç w zakresie rehabilitacji ruchowej i spo┼éecznej oraz integracji przez sport os├│b niepe┼énosprawnych, jest najwi─Ökszym klubem dla os├│b niepe┼énosprawnych ruchowo w woj. warmi┼äsko-mazurskim. Podstawowym celem jest rehabilitacja poprzez sport w┼Ťr├│d dzieci, m┼éodzie┼╝y i os├│b doros┼éych.

Wielokrotny organizator: Mistrzostw Polski, Pucharów Polski, Pucharów Europy (2005 i 2011), Mistrzostw Europy (2009 i 2013), Mistrzostw Świata (2015) z udziałem 28 drużyn z 20 państw oraz

Turniej├│w Mi─Ödzynarodowych w pi┼éce siatkowej na siedz─ůco, stoj─ůco i hokeja.

Organizator Finału Wojewódzkie Kinder + Spor w siatkówce dzieci (2015 i 2016).

Organizator wielu imprez integracyjnych, obozów sportowych i  konsultacji szkoleniowych.

 

Sekcje os├│b niepe┼énosprawnych w IKS ÔÇ×ATAKÔÇŁ:

- siatk├│wka na siedz─ůco pla┼╝owa,

- siatk├│wka na stoj─ůco pla┼╝owa, (Aktualny Mistrz Polski),

- siatk├│wka na siedz─ůco halowa, (Aktualni Vice Mistrzowie Polski),

- siatk├│wka na stoj─ůco ┬áhalowa,┬á

- p┼éywanie, (wielokrotni medali┼Ťci Mistrzostw Polski),

- LA, (wielokrotni medali┼Ťci Mistrzostw Polski),

- ci─Ö┼╝ary, (wielokrotni medali┼Ťci Mistrzostw Polski),

- hokej na slegach ÔÇô Kadra Narodowa, (jedyna w Polsce dru┼╝yna, kt├│ra powsta┼éa w 2006r, wielokrotni uczestnicy i medali┼Ťci Mi─Ödzynarodowych Turniej├│w).


Sekcja niepełnosprawnych intelektualnie:

- judo - sekcja dla dzieci i m┼éodzie┼╝y (wielokrotni medali┼Ťci Mistrzowie Polski)

- ┼üy┼╝wiarstwo szybkie (medali┼Ťci Og├│lnopolski Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych)

- siatkówka 


Sekcja dzieci zdrowych:

- siatkówka dla dzieci (dziewczynek i chłopców)

 Wicemistrzowie Polski w kat. "2" chłopców, 

Mistrzowie i wicemistrzowie województwa warmińsko-mazurskiego w kat. "2" i "3"


Sekcje integracyjne:

- boccia

- nordic walking

 

Zawodnicy w poszczeg├│lnych dyscyplinach ucz─Öszczaj─ů systematycznie na zaj─Öcia popo┼éudniowe w sekcjach od 2 do 5 razy w tygodniu. Poza tym bior─ů udzia┼é w obozach sportowych, konsultacjach szkoleniowych, zawodach i turniejach rangi lokalnej, wojew├│dzkiej, og├│lnopolskiej i mi─Ödzynarodowej.

 

Najwi─Öksze imprezy organizowane przez nasz klub:


 ELBLĄG CUP

Turniej Elbl─ůg CUP w pi┼éce siatkowej na siedz─ůco organizujemy nieprzerwanie od 1998 roku.┬á

Jeden z najwi─Ökszych na ┼Ťwiecie turniej├│w organizowanych w Polsce.┬á

XVIII Elbl─ůg CUP po raz kolejny organizowany jest w dw├│ch edycjach: wiosennej i jesiennej┬á

 

MI─śDZYNARODOWY TURNIEJ HOKEJA NA SLEDGEÔÇÖACH

       Międzynarodowy turniej w hokeja organizujemy w grudniu od jedenastu lat, 

┬áPrzyje┼╝d┼╝aj─ů do nas czo┼éowe dru┼╝yny ze ┼Ťwiata. W organizacj─Ö zaanga┼╝owanych jest wielu naszych sympatyk├│w i wolontariuszy. Tak widowiskowa dyscyplina przyci─ůga na lodowisko wielu kibic├│w.


HOKEJ NA SLEDGEÔÇÖACH

Dzi─Öki wsp├│┼épracy i pomocy Komitetu Paraolimpijskiego i Polskiego Zwi─ůzku Sportu Niepe┼énosprawnych ÔÇ×STARTÔÇŁ w Warszawie oraz sponsora g┼é├│wnego Energa S.A. W 2006 roku powsta┼é w Polsce hokej dla os├│b niepe┼énosprawnych.

Jest to gra popularna w Skandynawii oraz zachodniej Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Wkroczy┼éa ona do Polski za spraw─ů Integracyjnego Klubu Sportowego ÔÇ×ATAKÔÇŁ w 2006 r. Jest to najbardziej widowiskowa dyscyplina na zimowej paraolimpiadzie. Elbl─ůg jest centralnym o┼Ťrodkiem szkolenia w hokeju os├│b niepe┼énosprawnych, poniewa┼╝ wi─Öksz─ů cz─Ö┼Ť─ç dru┼╝yny stanowi─ů zawodnicy naszego klubu. Kadr─Ö Polski prowadzi┼é Mistrz Paraolimpijski i kr├│l strzelc├│w z Salt Lake City- Sylwester Flis.

Niepe┼énosprawni sportowcy graj─ůcy w hokeja poruszaj─ů si─Ö na tzw. sledgach, sk┼éadaj─ůcych si─Ö m.in. z siedziska i ┼éy┼╝wy. Ka┼╝dy zawodnik ma dwa kije (z jednej strony maj─ů ostre zako┼äczenie), za pomoc─ů, kt├│rych si─Ö porusza i gra. Zasady s─ů podobne do obowi─ůzuj─ůcych w hokeju.

Hokej na sledgach dla os├│b niepe┼énosprawnych jest bardzo widowiskow─ů gr─ů zespo┼éow─ů, kt├│ra przyci─ůga bardzo szerok─ů publiczno┼Ť─ç.

Najwa┼╝niejsze osi─ůgni─Öcia :

ÔÇô II miejsce na Pucharze ┼Üwiata w Soleftea (Szwecja)

-  III miejsce na Mistrzostwach Świata w Eidhoven (Holandia)

- IV miejsce na Mistrzostwach Świata w Szwecji (Ostersund)

 

PUCHARY EUROPY w siatk├│wce na siedz─ůco m─Ö┼╝czyzn

Puchary Europy w siatk├│wce na siedz─ůco organizowali┼Ťmy w 2005 i 2011 roku. W 2005 nasza dru┼╝yna zaje┼éa 9 miejsce, ┬á2011 r. nasza dru┼╝yna zaj─Ö┼éa wysokie 4 miejsce najwy┼╝ej w historii.


┬áMISTRZOSTWA EUROPY ┬áw siatk├│wce na siedz─ůco kobiet i m─Ö┼╝czyzn 2009 i 2013 r

┬á ┬á ┬á W roku 2009 po raz pierwszy w historii Elbl─ůg go┼Ťci┼é uczestnik├│w zawod├│w sportowych o randze Mistrzostw Europy. Do naszego miasta przyjecha┼éy najlepsze narodowe reprezentacje w siatk├│wce na siedz─ůco.┬á

┬áMistrzostwo Europy kobiet zdoby┼éa Holandia, wyprzedzaj─ůc Ukrain─Ö, S┼éoweni─Ö, Litw─Ö, Niemcy, Rosj─Ö, Finlandi─Ö i Polsk─Ö. W┼Ťr├│d m─Ö┼╝czyzn najlepsza Bo┼Ťnia i Hercegowina przed Rosj─ů, Niemcami, Ukrain─ů, Serbi─ů, W─Ögrami, Chorwacj─ů, Holandi─ů, Polsk─ů, Wielk─ů Brytani─ů i Grecj─ů.┬á

┬á ┬á ┬á ┬áIntegracyjny Klub Sportowy ÔÇ×ATAKÔÇŁ za perfekcyjne przygotowanie ┬áMistrzostw Europy zosta┼é wyr├│┼╝niony nagrod─ů ECVD.

┬á ┬á ┬á W roku 2013 mieli┼Ťmy zaszczyt po raz drugi organizowa─ç najwi─Öksze w historii Mistrzostwa Europy z udzia┼éem 22 dru┼╝yn. Do naszego miasta ponownie przyjecha┼éy najlepsze dru┼╝yny z Europy.

Impreza zosta┼éa uznana sportowym wydarzeniem roku 2013 w Elbl─ůgu oraz ┬áwyr├│┼╝niona w┼Ťr├│d trzech najlepszych imprez sportowych w woj. Warmi┼äsko-Mazurskim.

 

MISTRZOSTWA ŚWIATA  2014 r.

Decyzj─ů ┼Üwiatowej Federacji Siatk├│wki Integracyjny Klub Sportowy ÔÇ×ATAKÔÇŁ zosta┼é wybrany na Organizatora Mistrzostw ┼Üwiata Kobiet i M─Ö┼╝czyzn w pi┼éce siatkowej na siedz─ůco w 10-22.06.2014 r. z udzia┼éem 28 dru┼╝yn (16 m─Öskich i 12 ┼╝e┼äskich).


Miasto Elbl─ůg, a w szczeg├│lno┼Ťci Integracyjny Klub Sportowy ÔÇ×ATAKÔÇŁ, zosta┼éo wyr├│┼╝nione zaufaniem oraz prawem do organizacji Mistrzostw ┼Üwiata Kobiet i M─Ö┼╝czyzn w Pi┼éce Siatkowej na Siedz─ůco. Jest to wy┼Ťmienita okazja promocji naszego miasta w Europie i ┼Üwiecie na gruncie rywalizacji sportowej, a tak┼╝e miasta przyjaznego osobom niepe┼énosprawnym. Jeste┼Ťmy ┬ádumni z zaufania, jakim obdarzy┼éy nas ┼Ťwiatowe w┼éadze siatk├│wki niepe┼énosprawnych.

W Mistrzostwach uczestniczy┼éo blisko p├│┼é tysi─ůca zawodniczek i zawodnik├│w, oko┼éo 60 s─Ödzi├│w lokalnych i mi─Ödzynarodowych oraz przedstawicieli Europejskiej i ┼Üwiatowej Federacji Siatk├│wki Niepe┼énosprawnych.┬á

Drużyny zakwalifikowane: 

Kobiet: Brazylia, Chiny, USA, Anglia, Japonia, Holandia, Rosja, Ukraina, Polska, Niemcy, Słowenia, Iran.

M─Ö┼╝czyzn: Brazylia, Egipt, Chiny, USA, Bo┼Ťnia i Hercegowina, Holandia, Rosja, Iran, Ukraina, Polska, Chorwacja, Niemcy, Algeria, Maroko, Irak, Kazachstan

To by┼éy najlepsze w historii, pod wzgl─Ödem organizacyjnym jaki i sportowym, mistrzostwa ┼Ťwiata w siatk├│wce na siedz─ůco - stwierdzi┼é prezydent ┼Üwiatowej Federacji Siatk├│wki Niepe┼énosprawnych Hossam Eldin Mufasa.┬á

 

V MEMORIA┼ü HUBERTA JERZEGO WAGNERA (Olsztyn, Elbl─ůg, Ostr├│da)

15 i 16 sierpnia 2007 roku w Elbl─ůgu na hali sportowej przy ul. Grunwaldzkiej zosta┼éy rozegrane mecze

┬áV Memoria┼éu Huberta Jerzego Wagnera. W Elbl─ůgu wyst─ůpi┼éy zespo┼éy ┼Ťwiatowej czo┼é├│wki: Serbia, Niemcy, Wielka Brytania, Holandia, S┼éowacja.┬á

 

KINDER + SPORT

Organizator Finału Wojewódzkie Kinder + Spor w siatkówce dzieci (2015 i 2016) w kategorii "2", "3" i "4"


Zarz─ůd klubu:
Prezes - Tomasz Wo┼║ny
Wiceprezes - Danuta Kowalewska
Sekretarz - Jakub Hryniewicz
Dyrektor - Aneta R─Ökas - Wo┼║na

Ksi─Ögowo┼Ť─ç:
Główna Księgowa - Krystyna Syryjczyk
Ksi─Ögowo┼Ť─ç/Kadry - Beata Zaj─ůc

Komisja Rewizyjna:
Dariusz Fercho
Zbigniew Kempiński


Pracownicy biura/organizacja imprez:
Aleksandra Wojtaszek
Krzysztof Wojtaszek
Mariusz Wilkiewicz


 

 

 

Sponsorzy


energa.pl


 

bottom

Stworzone dzi─Öki Joomla!. Designed by: Joomla Template, free domain. Valid XHTML and CSS.